Geri Dön

2020 Kurban Bayramı tarihleri... Kurban Bayramı ne zaman ayın kaçında?

Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. İslam aleminde özel bir yere sahip olan ve kurban ibadetinin yerine getirileceği bayram için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Hayvan pazarlarında hareketlilik başladı. Allah'ın rızasını kazanabilmek için kesilecek olan kurbanların etleri ihtiyaç sahipleri ve yakın akraba ile buluşturulacak. Peki Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek, bayram tatili kaç gün olacak? İşte 2020 Kurban Bayramı tarihleri...

2020 Kurban Bayramı tarihleri... Kurban Bayramı ne zaman ayın kaçında?

Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban Bayramında kurban ibadeti yerine getirilecek. Kesilecek olan kurbanlık hayvanlara eziyet edilmeden ibadet yerine getirilecek. Kesilen hayvanların etleri ihtiyaç sahipleri ve yakın akraba ile buluşturulacak. Kurban Bayramı için geri sayım sürerken vatandaşlar da araştırmalarını sıklaştırdı. Peki Kurban Bayramı ne zaman, bayram hangi tarihler arasında idrak edilecek?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl 31 Temmuz Cuma ve 3 Ağustos Pazartesi günleri arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı arefesi ise 30 Temmuz tarihinde eda edilecek.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak sorusu henüz netlik kazanmadı. Bayram tatilinin Cuma gününe denk geliyor olması nedeniyle tatilin 9 güne çıkarılması beklenmiyor

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramının 1. günü

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramının 2. günü

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramının 3. günü

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramının 4. günü

 

 

  

Niğde'de 5.1 büyüklüğünde depremAFAD'da yer alan son dakika bilgisine göre Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5.4 olarak açıkladı. 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ''Şu ana kadar bize ulaşan can ve mal kaybı yok'' açıklamasında bulundu. AFAD, Niğde'de herhangi bir olumsuzluk olmadığına dair açıklama yaptı. Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, "Bize herhangi bir şey ulaşmadı. Sorup öğrenmeye çalışıyorum" dedi. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Büyük deprem değil ama kırsal kesimdeki yapılarda bazı hasarlar olabilir." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber