Geri Dön
GündemKurban Bayramı ne zaman, hangi gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı, kısıtlama var mı?

Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı, kısıtlama var mı?

Kurban Bayramı için artık sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor, kaç gün sürecek? Vatandaşlar Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı merak ediyor. İşte Kurban Bayramı tatilinin süresi ve son dakika gelişmeleri.

Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı, kısıtlama var mı?

Dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı için artık kısa bir süre kaldı. Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? Bayramda kısıtlama olacak mı? Vatandaşlar Kurban Bayramı ile ilgili ayrıntıları araştırmaya devam ediyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN? BAYRAM HANGİ GÜN?

Kurban Bayramı 30 Temmuz arefe günü başlıyor.
31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı'nın 1. günü.
1 Ağustos Cumartesi bayramın 2. günü.
2 Ağustos Pazar bayramın 3. günü.
3 Ağustos Pazartesi bayramın 4. günü.

KURBAN BAYRAMINDA KISITLAMA OLACAK MI?

Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması:

"Bayramda memleketine gidecek olanlar, trafik yoğunluğuna kalmadan yola çıkmalı. Taşıtlarda kalabalık olmamalı, tedbirlere uyulabilmelidir. Bayram namazı açık alanda, mesafe kuralına uyularak kılınmalıdır. Kurban kesiminde ve et dağıtımında hijyene normalden daha fazla dikkat edilmelidir. Toplu bayramlaşma yapılmamalı, kalabalık bayram yemekleri düzenlenmemelidir. Ziyaretler sınırlı tutulmalıdır. Bayramlaşmalar mümkün olduğunca telefonla yapılmalıdır. Özellikle 65 yaş üstündekiler, kronik hastalığı olanlar, tebrikleri telefonla kabul etmelidir. Hiçbir şekilde el sıkma, kucaklaşma olmamalıdır. El temizliğine dikkat edilmelidir. Bir araya gelinecekse açık hava tercih edilmelidir. Bayramda, maske ve mesafe kuralına bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var."

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet