Geri Dön
GündemKurban Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı için tarih yaklaşıyor. İslam alemi bu mübarek günleri sabırsızlıkla bekliyor. Koronavirüs döneminde kurban Bayramı'nın nasıl kutlanacağı ve kurbanlıkların nasıl kesileceği kafalarda soru işareti bırakırken 'Kurban Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde?' sorusu sıklıkla soruluyor.

Kurban Bayramı ne zaman, hangi tarihlerde? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı haftalar kaldı. Kurban kesme ibadetini yerine getirip paylaşım yapmak isteyen milyonlarca Müslümanı heyecan sarmış durumda... Bu nedenle '2020 Kurban Bayramı ne zaman?' sorusu yoğunlaşıyor. İşte bayram tarihleri ve tatil zamanı...

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Kurban Bayramı'nın ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk gelirken son günü ise 3 Ağustos... Bayramın ilk gününün cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 9 gün tatil beklenmiyor.

2020 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

Üç ayların başlangıcı 25 Şubat 2020

Regaip Kandili 27 Şubat 2020

Miraç Kandili 21 Mart 2020

 

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet