Geri Dön

Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı için artık kısa bir süre kaldı! Vatandaşlar şimdiden Kurban Bayramı için tatil planlarını yapmaya başladı. Dini bayramlardan ikincisi ve sonuncusu olan Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Kurban Bayramı ne zaman?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban Bayramı'nda her sene olduğu gibi bu senede heyecan içinde bekleniyor. Kurban Bayramı'nda kurban ibadetini yerine getirecek olan müslümanlar şimdiden araştırmalara başladı. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban ibadeti sayesinde kesilen hayvanın etleri ihtiyaç sahiplerine ve yoksullara ulaştırılacak. Kurban Bayramı sayesinde vatandaşlar paylaşmanın vermiş olduğu mutluluk ve huzuru iç dünyalarında hissedecek. Peki Kurban Bayramı bu sene hangi tarihlere denk geliyor. Bayram tatili 9 gün olacak mı?

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?

Kurban Bayramı tatili bu yıl 20 Ağustos Pazartesi akşamı başlayacak 23 Ağustos Perşembe akşamı sona erecek. Cuma gününden tatile başlayacak olan vatandaşların kalan son Cuma gününde hafta sonu ile bağlanması ile 9 günlük bir tatil yakalama fırsatı bulacaklar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

2018 yılı Kurban Bayramı tatili ile ilgili henüz remi bir açıklama yok ancak bu yıl hafta sonları da eklenince 9 gün tatil yapılacağı öngörülüyor. 24 Ağustos'ta bitecek tatilin ardından, 25-26 Ağustos tarihleri de hafta sonu tatili olarak memurlar için Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.

Kurban Bayramının Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım Gün)

Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı günü

Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba günü

Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe günü

Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet