Geri Dön
GündemKurbanlıklar firarda

Kurbanlıklar firarda

Kurban Bayramında her yıl olduğu gibi bu yıl da firar eden kurbanlık manzaraları yaşandı.

Kurbanlıklar firarda

Ankara’da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattıktan sonra bir kafeteryaya girdi. Peşindekileri kilometrelerce koşturan ve yakalamaya çalışan bazı kişileri boynuz ile çifte darbeleriyle yaralayan kızgın boğa, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından uyuşturucu iğne ile sakinleştirilerek yakalandı.

Erzurum’da, bayramın ilk gününde kaçan kurbanlıklar, sahipleri ile ekipleri peşlerinden koşturdu. Kesilmek için yere yatırıldıktan sonra yeniden kalkan boğa, görevlilerin yaptığı iğneyle sakinleştirildi. Birçok bölgede kurbanlıklarını kesmekte zorlanan vatandaşlar, kurban yakalama ekibinden destek istedi.

Şanlıurfa’da ise kesime hazırlanırken sahiplerinin ellerinden kaçan 2 boğa, zor anlar yaşattı. Hayvanlar, kurban yakalama timi tarafından uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirilerek yakalandı. Yakalanan kurbanlıklar sahipleri tarafından kesim alanına götürüldü.

Kasımpaşa’da kamyonetten indirildiği sırada sahibinin elinden kurtulan kurbanlık dana Haliç’te denize düştü. Balat’a kadar yüzen kurbanlık danayı, deniz polisleri ve vatandaşlar kıyıya çıkardı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Almanya'daki genel seçimde ilk sandık çıkış anketinde CDU/CSU ile SPD yüzde 25'er oy aldıAlmanya’da yapılan genel seçimde ilk sandık çıkış anketine göre Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 25'er oy aldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler