Geri Dön
GündemKurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değil

Kurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değil

Tepkilerin hedefindeki Prof. Dr. Zafer Kurugöl Milliyet’e yaptığı açıklamada, yanlış anlaşıldığını, yanlış aşı meselesinin kendisiyle alakalı bir konu olmadığını söyledi.

Kurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değil

MERT İNAN İstanbul - Aşı karşıtları tarafından linç edilmek istendiğini dile getiren Prof. Dr. Kurugöl. “Bir aylık bebeğe 3 ay önce yanlışlıkla Hepatit aşısı yerine koronavirüs aşısı yapılıyor. Bu uygulamanın yapıldığı şehir ve sağlık kurumunu açıklamadım. Sonrasında bebek olası yan etki durumuna karşı bizim merkezimize yönlendiriliyor. Biz de bebeğin yatışını yaptıktan sonra olası sağlık sorunu durumunda gerekli tıbbi müdahaleyi yapmak için bir hafta boyunca gözlemledik. Yaptığım açıklamada, Kovid-19 aşısının 1 aylık bebeğe bile zarar vermediğini anlatmaya çalıştım, aşı karşıtları Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi veya birtakım merkezlerde çocuklar üzerinde faz deneyleri yapılıyor algısı oluşturdular” dedi. 

Prof. Dr. Kurugöl, tartışma yaratan açıklamalarından sonra Sağlık Bakanlığı tarafından açılan soruşturmayı anlamakta güçlük çektiğini de dile getirerek, şunları dedi: “Küçük bir bebekte bile korona aşısı yaptığınızda yan etki ortaya çıkmadığını vurgulamak için örnek verdim. Konuyu alıp ancak bizler bilerek veya yanlışlıkla aşı yapıyormuşuz şeklinde algı yaratmaya çalışılıyor. Bebeklere yönelik Kovid-19 aşısı yönünde bir çalışma yok. Geçtiğimiz aylarda çocuklara yönelik üretilmesi düşünülen bir aşı için gerekli izinler alınarak faz çalışmaları planlanıyordu ancak bu çalışma iptal edildi. Kaldı ki söz konusu çalışmalar için ilgili kurumlardan izinler alınması gerekiyor. Bahsettiğim yanlış aşılama olayı Ege Üniversitesi ve İzmir’de yaşanmadı. Gündeme getirdiğim hadise gizli kapaklı bir bilgi de değildi. Daha önce yine sosyal medyada gündeme getirilmişti. Yanlış aşı uygulayan kişi durumu gizlemediğini ve konu hakkında soruşturma da başlatıldığını söylemişti. Sağlık Bakanlığı’nın hakkımda başlattığı soruşturmayı anlamakta güçlük çekiyorum. Ben sadece yaşanan bir hadiseyi dile getirdim. Şahsımla ilgili bir durum yokken, hedef tahtasına konuldum.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Redmi Note 10 5G Telefon İncelemesiPerformans yarışçısı Xiaomi Redmi Note 10 5G akıllı telefon, Milliyet.tv teknoloji editörünün kadrajı altında! Nilay Kamu, Türkiye'de MediaTek Dimensity 700 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Redmi Note 10 5G'yi inceledi. Çok daha yüksek performansı ve enerji verimliliği ile segmentinde öne çıkan telefon hem oyun hem de çoklu görev performansı ile sınırları zorluyor, enerji tüketimi konusunda dikkat çekiyor. Sosyal medyada veya oyun başında geçirilen saatleriniz için göz dolduran bir pil ömrüne sahip olan Redmi Note 5G, 5000mAh'lik pili ve 18W hızlı şarj özelliği ise tam olarak telefonu elinden bırakamayanlar için yaratılmış! Akıllı telefon 5G’yi de desteklediği için, 5G kullanılan bölgelerde çok daha yüksek bir İnternet hızına sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, Redmi Note 10 5G’nin ön ve arka kamera özellikleri, farklı çekim modları, ekran yenileme hızı, oyunlar sırasındaki performansı gibi pek çok konuda daha fazla detay öğrenmek, kullanıcı deneyimi hakkında çok daha fazla bilgi almak için Milliyet Teknoloji Editörü Nilay Kamu'nun videosunu izleyebilirsiniz! #işbirliği
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler