Geri Dön
GündemKuyu cinayetine ilanlı açıklama!

Kuyu cinayetine ilanlı açıklama!

Araba almak için geldiği İstanbul’da öldürülen 50 yaşındaki Bahtiyar Akçay cinayetiyle ilgili olarak, cinayetin işlendiği ve cesedin saklandığı adres olan Angora Halı firması, gazeteye ilan vererek olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını vurguladı. Açıklamada, “Fabrikamızın bahçesindeki bir kulübede bir cinayet işlendiği ortaya çıkmış olup, olayın gerek şirketimizle gerekse şirket yönetiminizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Kuyu cinayetine ilanlı açıklama!

FERİT ZENGİN İstanbul - Giresun’da avize ve aydınlatma işi yapan Bahtiyar Akçay, 25 Mayıs günü araba almak için Giresun’dan İstanbul’a geldi. En son 28 Mayıs günü ailesiyle görüşen ve daha sonra 19 gün boyunca kendisinden haber alınamayan Akçay’ın ailesi, kayıp başvurusunda bulundu. Polis, Akçay’ın en son Angora Halı Fabrikası’nın Güvenlik Müdürü Nadir Ün ile görüşmek üzere fabrikaya girdiğini ama çıkışının olmadığını fabrika güvenlik kameralarından tespit etti.

Bunun üzerine fabrikaya gelen polis, üç gün süren aramalar sonucunda, halıların yıkandığı ve boyandığı fabrikanın bahçesindeki altı kuyudan birinde Akçay’ın cesedine ulaştı. Ağzı beton dökülerek kapatıldığı belirlenen kuyuda, çuval içerisinde bulunan cesedin kimlik tespiti yapılırken, polis Nadir Ün ve üç fabrika çalışanını gözaltına aldı.

Kuyu cinayetine ilanlı açıklama

Emniyetteki ifadesinde cinayeti itiraf edip, Bahtiyar Akçay’ı alacak verecek meselesi nedeniyle öldürdüğünü, kendisinin Akçay’a borcu olduğu gibi alacağının da bulunduğunu iddia eden Ün, “50 bin lira alacağını isteyince ben de 250 bin lira alacağımı istedim. Kavga çıktı vurdum, sonra da cesedi ortadan kaldırmak için arkadaşlarla kuyuya attık. Sinek ve koku yapmaması içinde kuyunun ağzını betonla kapadık” dediği öğrenildi. Ün, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet