Geri Dön

KYK burs başvurusu e-Devlet ekranı için tıkla, sonuçlar ne zaman açıklanacak 2020? KYK burs başvurusu nasıl yapılır, yurt başvurusu ne zaman?

KYK burs başvuru sonuçları öğrencilerin gündeminde yer alıyor. KYK burs ve kredi başvuruları 3 Kasım tarihinde yani bugün 23.59'a kadar devam edecekti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, burs başvurularının uzatıldığını açıkladı. Diğer taraftan KYK yurt başvuruları ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, yurt başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK burs başvurusu e-Devlet ekranı için tıkla, sonuçlar ne zaman açıklanacak 2020? KYK burs başvurusu nasıl yapılır, yurt başvurusu ne zaman?

KYK burs başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı merak ediliyor. KYK burs ve kredi başvuruları devam ederken öğrenciler yurt başvuruları ile ilgili ayrıntıları da araştırıyorlar. Peki KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

 KYK BURS BAŞVURULARI UZALTILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı; "Sevgili gençler, sizlerden gelen yoğun talep üzerine GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuru süresini 8 Kasım'a kadar uzatıyoruz."

KYK burs başvurusu e-Devlet ekranı için tıkla, sonuçlar ne zaman açıklanacak 2020 KYK burs başvurusu nasıl yapılır, yurt başvurusu ne zaman

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuruların tamamlanmasından sonra  sonuçların önümüzdeki günlerde sonuçların açıklanması bekleniyor.

KYK BURSU NE KADAR? 

KYK 2020'de kredi ve ya burs 550 lira,

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KYK yurt başvuruları henüz başlamadı. Konu ile açıklama geldiği zaman detaylar haberde yer alacak.

KYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK burs ve kredi başvurusu E-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Para sayarken fark etti! 100 bin liraya satıyor...Van'ın Erciş ilçesinde Fatih Kılıç (35), hatalı basılan 100 TL'sini 100 bin TL'ye satışa çıkardı. Kılıç, "Eğer alıcı olursa hatalı basım parayı satıp, biriken borçlarımın bir kısmını kapatmayı düşünüyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet