Geri Dön
Gündem2020 KYK burs ve yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş...

2020 KYK burs ve yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş...

KYK başvuruları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yeni eğitim yılında KYK burs ve yurt imkanlarından yararlanmak isteyen öğrenciler KYK'dan gelecek açıklamayı bekliyor. Peki, KYK burs başvurusu, yurt başvurusu nasıl yapılır? İşte KYK bursları ile ilgili gelen son açıklamalar.

2020 KYK burs ve yurt başvurusu için heyecanlı bekleyiş...

Kredi Ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde üniversite eğitimi alan öğrenciler için sağlanan yurt, kredi ve burs imkanları ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Üniversiteye bu sene başlayacak olan öğrenciler yurt başvurusu tarihlerini araştırıyor. Peki, KYK burs ve yurt başvuru tarihleri belli oldu mu?

KYK YURT VE BURS BAŞVURUSU TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Twitter üzerinden bir açıklama paylaştı.

İşte o açıklama;

"GSB Yurtları, öğrenim kredileri ve burs başvuruları ile ilgili gelişmeler sosyal medya hesaplarımız ve Web sitemizde duyurulacaktır.

Farklı kaynaklara itibar etmeyiniz.

Yurt başvuru tarihleri Yükseköğretim Kurulu ve Bilim Kurulu'nun kararları doğrultusunda belli olacaktır."

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin yurt barınma hakkı kazandıktan sonra ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

BAKAN MEHMET KASAPOĞLU'NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

"Sevgili gençler, Ekim ayı burs ve kredileriniz hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Yeni akademik yılın ilk bursunu sağlık ve afiyetle harcamanızı dilerim. Dün, bugün ve daima bütün imkanlarımızla sizinleyiz.

KYK BURS VE KREDİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobil bariyerlere saplandıTEM Otoyolu, Ataşehir Bağlantı yolunda şerit değiştirmek isterken orta bariyerlere çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler