Geri Dön
GündemKYK burs/ kredi başvurusu için kaç gün kaldı? 2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK burs/ kredi başvurusu için kaç gün kaldı? 2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK burs ve kredi başvuruları için verilen süre Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uzatıldı. 3 Kasım Salı günü sona ermesi beklenen KYK başvurusu için son gün ne zamana kadar uzatıldı? KYK yurt başvuruları başladı mı? Burs başvurusu yapan öğrenciler burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

KYK burs/ kredi başvurusu için kaç gün kaldı? 2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK burs ve kredi başvuruları devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları için verilen süre uzatıldı.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

28 Ekim'de başlayan KYK başvuruları 3 Kasım Salı sona erecekti. Bakanlıktan yapılan son dakika açıklaması ile başvuru süresi 8 Kasım Pazar saat 23.59'a kadar uzatıldı.

KYK BAŞVURUSU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

KYK burs ve kredi başvurusu E-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

KYK BURSU NE KADAR? (2020)

KYK 2020'de kredi ve ya burs 550 lira,

Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren

yüksek lisansta bin 100 lira,

doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak

KYK BURS KREDİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KYK burs ve kredi başvurularının başlamasının ardından yurt başvuruları için de araştırmalar başladı. KYK yurt başvuru tarihleri ise henüz belli olmadı. Gelişme ve duyurulardan haberdar olmak için https://gsb.gov.tr internet adresini takip edebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs başvurularının sona ermesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan başvurularla ilgili bilgiler teyit edilecek. Ardından burs başvuru sonuçları açıklanacak. KYK burs sonuçları için ise henüz tarih belli olmadı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul’da trafik yoğunluğu erken başladıİstanbul'da haftanın ilk iş gününde trafik yoğunluğu yaşanıyor. İBB Trafik uygulamasına göre 08.30 itibarıyla kent geneli trafik yoğunluğu yüzde 65 olarak ölçüldü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler