Geri Dön

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KYK bursları ne kadar?

KYK burs başvuru sonuçları için artık çok az bir süre kaldı. Binlerce öğrenci Kredi Yurtlar Kurumu'ndan gelecek müjdeli açıklamayı bekliyor ve KYK burs ve kredi miktarı ne kadar sorusunun cevabını arıyor. İşte KYK burs sonuçları ile ilgili son gelişmeler...

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KYK bursları ne kadar?

KYK burs başvurularının sona ermesi ardından, öğrenciler başvuru sonuçları için arayışa geçti. 2018-2019 Eğitim döneminde maddi anlamda rahat etmek isteyen öğrenciler KYK burs başvurusunda bulundu. Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanacak olan KYK bursu başvuru sonuçlaır için tarih belli oldu mu? KYK burs sonuçları açıklandığında, KYK bursları ne zaman ödenecek?

KYK BURSLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS MİKTARI NE KADAR?

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,

*Lisansta 500 TL
*Yüksek Lisansta 1.000 TL
*Doktorada 1.500 TL oldu.

KYK burs başvuru sonuçları henüz açıklanmadı.

Bakan Akar Irak'ta! İki kritik görüşmeGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile ayrı ayrı görüştü. Bakan Akar açıklamasında, 'Amacımız birlik ve beraberlik içinde terör örgütü PKK sorununu ortadan kaldırıp, komşularımızla huzur içinde yaşamaktır' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet