Geri Dön
GündemBinlerce kişi merakta: KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

Binlerce kişi merakta: KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

Binlerce öğrencinin özellikle de üniversite 1. sınıfa başlayanların gözü kulağı Kredi Yurtlar Kurumu'nda... Başvurularını tamamlayanlar burs sonuç tarihine kilitlenmiş vaziyette ve sonuçların ne zaman açıklanacağını sorguluyor...

Binlerce kişi merakta: KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

 

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? 15-21 Ekim tarihinde KYK'ya başvuran adaylar sonuç tarihine kilitlenmiş vaziyette... Bu nedenle de kurumun resmi sitesi ziyaretçi akınına uğruyor. Bunun yanı sıra KYK'nın sosyal medya hesabı da kontrol ediliyor. işte sonuç tarihine ilişkin bilgiler...

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KYK burs sonuçları hakkında şimdilik Kredi Yurtlar Kurumu'ndan yapılan bir açıklama yok. Geçen sene burs sonuçları 13 Kasım'da açıklanmıştı. Bu sene de sonuçların yine bu tarihlerde açıklanması bekleniyor.

KYK BURS KREDİ MİKTARI NE KADAR?

2019 yılında geçerli olan tutarlar aylık lisans öğrencileri için 500 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1000 lira, doktora öğrencileri için ise 1500 lira.

TAAHHÜTNAME ONAYI ÖNEMLİ

Burs/kredi kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için e-Devlet üzerinden taahhütnameyi mutlaka onaylaması gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-9 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet