Geri Dön

KYK burs sorgulama | 2019 KYK burs sonuçları açıklandı

KYK burs sonuçları nasıl sorgulanır? 15-21 Ekim arasında başvuru işlemleri gerçekleşen KYK burs ve kredi başvurularının sonuçları açıklandı. Milyonlarca üniversite öğrencisi KYK'nın burs ve kredi imkanlarından faydalanmak istiyor. Peki, KYK burs sonuçları nasıl sorgulanır?

KYK burs sorgulama | 2019 KYK burs sonuçları açıklandı

KYK burs ve kredi sonuçları için bekleyiş sona erdi. Öğrencilerin gözü KYK'dan gelecek açıklamadaydı. KYK sonuçları açıklandı.

KYK BURS/KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Twitter hesabından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS/KREDİ MİKTARI NE KADAR 2019?

Burs/kredi başvurularının sonuçlarını merakla bekleyen öğrencilere müjdeli haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burs/krediye ocak ayından geçerli olmak üzere zam yapıldığını açıkladı.

Üniversite öğrencilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs/kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

Burs/kredi miktarı lisans öğrencilerine 550 lira, yüksek lisans öğrencilerine 1.100 lira, doktora öğrencilerine ise 1.650 lira olarak ödenecek.

7 yaşındaki çocuk okuldaki hücrede darp edildiABD'de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber