Geri Dön
GündemKYK burs ve kredi ödemeleri tatil süresince yatacak mı? Bakan Kasapoğlu açıkladı

KYK burs ve kredi ödemeleri tatil süresince yatacak mı? Bakan Kasapoğlu açıkladı

KYK burs ve kredi ücreti alan yüz binlerce öğrenci Üniversitelerin tatil süresinin uzatılmasının ardından KYK burs ve kredi ücretleri tatil süresince yatacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Beklenen açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Peki KYK ücretleri üniversitelerin tatil oldukları süre zarfında hesaplara yatmaya devam edecek mi?

KYK burs ve kredi ödemeleri tatil süresince yatacak mı? Bakan Kasapoğlu açıkladı

KYK burs ve kredi ücretleri Üniversitelerin uzaktan eğitime devam ettiği süre boyunca hesaplara yatacak mı sorusu öğrenciler tarafından araştırma konusu olmaya başladı. YÖK başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamada Üniversitelerde bahar dönemi boyunca yüz yüze eğitim verilmeyeceğini eğitimlerin uzaktan yapılacağını duyurmuştu.

Yapılan açıklamanın ardından yüz binlerce öğrenci KYK burs ve kredi ödemeleri uzaktan eğitim süresince hesaplara yatacak mı sorusu gündeme geldi. Beklenen açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. İşte o açıklama...

KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ YATMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Bakan Kasapoğlu canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bursları ve kredileri ödemeye devam edeceğiz. Öğrenciler isterlerse yurtlarda kalabilecekler. Herhangi bir ücret alınmayacak. İsterlerse de gidebileceklerdir." ifadelerini kullandı.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet