Geri Dön
Gündem2020 KYK burs ve yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK başvuruları için tarih belli oldu mu?

2020 KYK burs ve yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK başvuruları için tarih belli oldu mu?

KYK burs başvurusu ve yurt başvurusu için gözler gelecek açıklamada. Yeni dönemde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen bursa ve yurt imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler araştırmalara başladı. Peki, 2020 KYK başvuruları ile ilgili tarihler belli oldu mu? KYK burs ve yurt başvurusu nasıl yapılır?

2020 KYK burs ve yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK başvuruları için tarih belli oldu mu?

KYK burs başvurusu başladı mı? KYK yurt başvuruları nasıl yapılır? 2020 yılı yeni öğretim yılında üniversitelere giden ve yeni başlayacak öğrenciler KYK burs ve kredi başvuru tarihlerini merak ediyor. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığından konu ile ilgili açıklama geldi mi? KYK başvuruları ne zaman başlayacak?

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NDAN YENİ KYK YURT VE BURS BAŞVURU AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Twitter üzerinden bir açıklama paylaştı.

İşte o açıklama;

"GSB Yurtları, öğrenim kredileri ve burs başvuruları ile ilgili gelişmeler sosyal medya hesaplarımız ve Web sitemizde duyurulacaktır.

Farklı kaynaklara itibar etmeyiniz.

Yurt başvuru tarihleri Yükseköğretim Kurulu ve Bilim Kurulu'nun kararları doğrultusunda belli olacaktır."

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin yurt barınma hakkı kazandıktan sonra ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Antalya'da gemi yapım atölyesinde yangınAntalya'nın Aksu ilçesinde gemi yapım atölyesinde çıkan yangında 3 tekne kullanılamaz hale geldi, 2 tekne zarar gördü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler