Geri Dön

KYK bursları yattı mı? KYK bursu ne zaman yatar?

KYK bursları bugün yattı mı? KYK'dan burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin gözü ödemelerde. Peki, KYK bursu ne zaman yatar?

KYK bursları yattı mı? KYK bursu ne zaman yatar?

KYK burs ve kredi ödemeleri merakla bekleniyor. KYK tarafından burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler ödemelerin yapılmasını bekliyor. Taahhütnamesini onaylayan öğrenciler burs ve krediyi almaya hak kazandı.

İLK DEFA KYK BURSU VE KREDİ ALAN ÖĞRENCİLERİN ÖDEMELERİ

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURSU NE ZAMAN YATACAK? KYK KREDİ NE ZAMAN YATACAK?

Taahhütname onayını yapan öğrenciler burs ve kredi almaya hak kazandı. KYK ilk ödemeleri kasım ayı sonunda yapılacak. İlk ödeme ekim ve kasım olmak üzere iki aylık olarak ödenecek.

 

2019 KYK BURS VE KREDİ NE KADAR ÖDENECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeli haberi geçtiğimiz günlerde vermişti. 2019 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylık 500 lira, yüksek lisans için 1000 lira, doktora öğrencileri için 1500 lira.

Ocak ayından itibaren ise lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

Bodrum'da iş yerinin deposunda çıkan yangın söndürüldüMuğla'nın Bodrum ilçesinde, bir iş yerinin deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet