Geri Dön

KYK bursu - öğrenim kredisi ne zaman yatacak? KYK ödemelerinde tarihler belirlendi mi?

KYK burs ve öğrenim kredisinden yararlanacak üniversite öğrencileri, ödemelerin ne zaman yapılacağını araştırıyor. 2020- 2021 Eğitim yılında KYK bursu veya öğrenim kredisi almaya başlayan öğrencilerin ödeme tarihleri resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. İşte Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun paylaştığı o tarih aralığı...

KYK bursu - öğrenim kredisi ne zaman yatacak? KYK ödemelerinde tarihler belirlendi mi?

28 Ekim - 8 Kasım Tarihleri arasında alınan KYK burs ve öğrenim kredisi başvuru işlemleri sonrasında KYK başvuru sonuçları açıklandı. KYK ödemelerinin ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu. Üniversite hayatı boyunca devlet tarafından sağlanacak olan maddi yardım desteğinin banka hesaplrına yatırılma günleri şu şekilde...

KYK BURSU VEYA ÖĞRENİM KREDİSİ NE ZAMAN YATACAK?

KYK burs ve kredi ödemeleri genel olarak her ayın 6. ve 10. günleri arasında yapılıyor. TC Kimlik numarasının sonu "0" olanlar 6 Aralık, "2" olanlar 7 Aralık, "4" olanlar 8 Aralık, "6" olanlar 9 Aralık, "8" olanlar 10 Aralık'ta ödemelerini alabilecek.

TWİTTER'DAN RESMİ DUYURU

"Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımızdan burs/kredi alan öğrencilerimiz imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki degişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Genel Müdürlüğümüze bildirmekle yükümlüdür.

YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple bu ay burs/kredi ödemeleri yapılmayan öğrencilerimizden e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncelleyen, durumu uygun olan ve nakli gerçekleşen öğrencilere ödeme zamanında ödeme yapılacaktır. Konuyla ilgili bilgilelerinizi e-devletten takip edebilirsiniz.
İyi günler dileriz.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü"

 

Tepki çeken görüntü! Yanındaki çocuğu böyle darp ettiANKARA'da alışveriş merkezindeki (AVM) restoranda kadının yanındaki 5-6 yaşlarındaki çocuğu darbetmesi cep telefonu ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet