Geri Dön

KYK bursu ve KYK kredisi ne zaman yatacak? TC kimlik numarasının sonu...

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün sağladığı KYK burs ve kredileri için arayış devam ediyor. KYK bursu veya KYK kredisi ne zaman yatacak? sorusu günden güne merakla araştırılıyor. TC kimlik numarasının son sayısına göre tarihlendirilen KYK bursu veya KYK kredisi bugün de yatmaya devam edecek. TC kimlik numarasının son sayısı...

KYK bursu ve KYK kredisi ne zaman yatacak? TC kimlik numarasının sonu...

2019-2020 eğitim yılında KYK bursu veya KYK kredisinden yararlanacak öğrencilerin ödemeleri yapılmaya başlandı. 27 Kasım'da başlayan KYK burs ve KYK kredi ödemeleri halen devam ediyor. 27-28-29-30 Kasım 2019 tarihlerinde yatırılan KYK burs veya KYK kredilerinin hesaplara yatırma işlemi bugünde devam edecek. Peki kimlere bugün KYK burs veya kredisi yatacak? İşte detaylar...

KYK BURS VE KYK KREDİSİ NE ZAMAN YATACAK?

TC kimlik numarasının son sayısına göre tarihlendirilen KYK burs ve KYK kredi ödemelerinde bugün, TC kimlik numarası '8' ile bitenlerin hesaplarına yatırılacak.

1 Aralık Pazar '8' ile bitenler burs veya kredilerini alacaklar.

KYK BURS NE KADAR? KYK KREDİSİ NE KADAR?

2019 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylık 500 lira, yüksek lisans için 1000 lira, doktora öğrencileri için 1500 lira.

Ocak ayından itibaren ise lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

 

Yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştüGaziantep'te Coşkun K. (20), beşinci kattaki evinin balkonundan yarı çıplak halde park halindeki otomobilin üzerine düştü. Ağır yaralanan genç, hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber