Geri Dön
GündemKYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı! Başvuru sonuçları...

KYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı! Başvuru sonuçları...

KYK memur alımı başvuru sonuçları dün açıklandı. 1220 kişi istahdam sağlayacak olan KYK personel alımı için başvuru sonuçlarının açıklandığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından adaylara duyuruldu. Peki KYK memur alımı başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

KYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı! Başvuru sonuçları...

KYK personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanan KYK başvuru sonuçlarına göre adaylar sınava girecekleri yerleri görebilecek. Peki KYK personel alımı başvuru sonuçları nasıl sorgulanır?

1220 PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA

Psikolog, Diyetisyen, Şoför ve Büro Personeli olarak toplam 464 personel alınacak

KYK Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 10 diyetisyen ve 5 destek personeli (şoför) olmak üzere toplam 15; taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 162 diyetisyen, 44 psikolog, 162 büro personeli ve 81 destek personeli (şoför) olmak üzere toplam 449 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Yerleştirme, usulüne uygun olarak başvuru yapanlar arasından KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacak.

Taşra teşkilatlarına 756 yurt yönetim personeli alınacak

KYK Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” çerçevesinde, en az lisans düzeyinde 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yurt kapasitelerinin kız erkek dağılımı dikkate alınarak listede yer alan iller için belirlenen boş pozisyon sayısına göre 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alacak. Alımlar sözlü sınavla yapılacak.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet