Geri Dön

KYK yedek yurt başvuruları ne zaman alınacak? 2018 KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler KYK yedek yurt başvurularına çevrildi. Peki binlerce öğrencinin hakkında araştırma yaptığı KYK yedek yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

KYK yedek yurt başvuruları ne zaman alınacak? 2018 KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt sonuçları ardından, açıkta kalan üniversite öğrencileri için KYK yedek yurt başvuruları alınacak. Peki sabırsızlıkla beklenen, KYK yedek yurt başvuruları ne zaman yapılacak? Aynı zamanda KYK burs başvurularını da merak eden öğrenciler arayışta. KYK burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK YEDEK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 24 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.

Ek kontenjan ya da özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim kurumuna yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, lisansüstü öğrenciler ve ülkemize kendi imkânlarıyla gelen yabancı öğrenciler için yurt başvuruları ilerleyen günlerde alınacak.

KYK BURS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

2018 Üniversite öğrencileri KYK burs başvuruları için harekete geçti. Devletten destek görmek isteyen öğrenciler, KYK burs başvurularını sabırsızlıkla bekliyor. Fakat KYK burs başvurularına ilişkin bir tarih henüz belirlenmedi. 2018 KYK burs başvuruları başladığında haberimizin içeriğinden öğrenebilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs/kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

Osmaniye'de iki otomobil çarpıştıOsmaniye'de iki otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber