Geri Dön
GündemKYK yurt başvuruları ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı?

KYK yurt başvuruları ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı?

KYK yurt, kredi ve burs başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer alıyor. YKS ek tercih sonuçları açıklandıktan sonra üniversite akyıtları tamamlandı. Şimdi ise gözler KYK burs ve yurt başvurularına çevrildi. Peki KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman 2020?

KYK yurt başvuruları ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı?

YKS ek tercih üniversite kayıtları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Üniversiteye ilk kez kayıt yaptıranlar ve ara sınıf öğrencileri KYK yurt ve burs başvurularının yapılacağı tarihi araştırıyorlar. Peki 2020 KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman?

KYK YURT, BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt, burs ve kredi başvurularının başlayacağı tarih henüz belli olmadı.

ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?

Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.

Öğrenim kredisi borcu; öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir.

 

Kayseri'de korkutan depremKayseri'nin Kocasinan ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet