Geri Dön

Lambdaİstanbul kararı bozuldu

Lambdaİstanbul Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Travesti, Transseksüel (LGBTT) Dayanışma Derneği hakkında “kamu ahlakına aykırı” olduğu gerekçesiyle yerel mahkemenin verdiği kapatma kararını Yargıtay bozdu

İstanbul Valiliği, Lambdaistanbul’un tüzüğünün ahlaka aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılması için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Lambdaİstanbul’un da aralarında bulunduğu LGBTT Hakları Platformu yaptığı yazılı açıklamada, bu suç duyurusuyla başlayan yargı sürecinin Yargıtay’ın dün verdiği kararla sonlandığını duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:
“6 celse atlattık ve İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, bilirkişinin lehimize verdiği rapora rağmen hakkımızda kapatılma kararı verdi ve adalet arayışımıza Yargıtay cevap verdi. Geç gelmiş adaletin tanıkları olarak örgütlenmemizin ahlaksızlık olmadığını haykırıyoruz.”

İzmir'de bıçaklı saldırıİzmir'in Bornova ilçesinde Volkan Kaplan (38), evine gelen H.O. ve S.G. ile görüşmek üzere kapının önüne çıktı. Kısa sürede taraflar arasında çıkan kavgada vücuduna aldığı 14 bıçak darbesiyle ağır yaralanan Kaplan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Şüpheliler ise yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber