Geri Dön
GündemLambdaİstanbul kararı bozuldu

Lambdaİstanbul kararı bozuldu

Lambdaİstanbul Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Travesti, Transseksüel (LGBTT) Dayanışma Derneği hakkında “kamu ahlakına aykırı” olduğu gerekçesiyle yerel mahkemenin verdiği kapatma kararını Yargıtay bozdu

İstanbul Valiliği, Lambdaistanbul’un tüzüğünün ahlaka aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılması için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Lambdaİstanbul’un da aralarında bulunduğu LGBTT Hakları Platformu yaptığı yazılı açıklamada, bu suç duyurusuyla başlayan yargı sürecinin Yargıtay’ın dün verdiği kararla sonlandığını duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:
“6 celse atlattık ve İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, bilirkişinin lehimize verdiği rapora rağmen hakkımızda kapatılma kararı verdi ve adalet arayışımıza Yargıtay cevap verdi. Geç gelmiş adaletin tanıkları olarak örgütlenmemizin ahlaksızlık olmadığını haykırıyoruz.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ankara'da MTA yerleşkesinde doğal gaz patlamasıAnkara'da, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) yerleşkesinde doğal gaz vanasında art arda 3 patlama meydana geldi. Can kaybı ve yaralı olmazken, patlama sonrası çıkan yangının kontrol altına alındığı duyuruldu. Patlamayla ilgili Ankara Valiliği, MTA ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler