Geri Dön

Larpadak Ne Demek? Tdk'da Larpadak Kelimesinin Anlamı Nedir?

Konuşurken telaffuz anında yanlış yapılan kelimelerden biri de larpadak olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda anlamı konusunda da pek çok vatandaş tam bir bilgiye sahip değil. Peki, larpadak ne demek? TDK'da larpadak kelimesinin anlamı nedir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

Larpadak Ne Demek? Tdk'da Larpadak Kelimesinin Anlamı Nedir?

En çok merak edilen son dönemlerin kelimeleri arasında larpadak geliyor. Aslında gündelik yaşamda çok sık kullanılmasına rağmen hata yapılan kelimeler arasında yer almaktadır. TDK’ya göre kelimesinin anlamı ‘ansızın’ şeklinde karşımıza çıkıyor. Tek başına ya da farklı cümleler içerisinde bütün olarak kullanılabilmektedir.

 Larpadak Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

Larpadak kelimesinin sözlük anlamına bakıldığında ‘ansızın’ ya da ‘aniden’ anlamları ön plana çıkmaktadır. Gündelik yaşam içerisinde özellikle yaygın olarak kelimeler arasında yer alıyor. Telaffuz anında yanlış yapılan ve yanlış söylenen sözcüklerden biridir. Bu kelime için bir örnek vermek gerekirse;

 ‘’Larpadak yakalandı’

Burada herhangi bir durum karşısında ansızın ya da aniden kişinin yakalanmış olduğunu dile getirmektedir. Bu anlamı üzerinden artık tek başına ve aynı zamanda cümle içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Arnavutköy'de damperi açılan hafriyat kamyonu önce üst geçide, sonra otomobile çarptıArnavutköy, Eski Edirne Asfaltı yolunda damperi açılan hafriyat kamyonu üst geçide çarptıktan sonra karşı yöne geçerek bir otomobille çarpıştı. Kazada kamyon sürücüsü ile otomobil sürücüsü yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet