Geri Dön

Lisede tasarım stüdyosu kuruldu

İstanbul Bahçelievler’deki Siyavuşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türkiye’de bir ‘ilk’e imza atılarak ‘tasarım stüdyosu’ kuruldu.

Stüdyonun kurucusu Özgül Akyüz böylece yetenekli öğrencilerini bir araya getirdi. Özgül öğretmen, lisenin çatı katını öğrencileriyle tasarım atölyesine dönüştürdü. Atölye çok yönlü tasarımlar için öğrencinin bilişsel algısı göz önünde bulundurularak oluşturuldu. İki yıllık çalışmayla kurulan tasarım stüdyosunda, öğrenciler için her türlü malzeme bulunuyor. Stüdyo maliyetinin yarısını karşılayan Özgül öğretmen, öğrenmenin özel bir duygu gerektirdiğini, bu duygunun geliştirilmesi için mekan psikolojisinin gerekli olduğunu düşünerek atölyeyi kurduğunu belirtti. Özgül öğretmen, güçlü tasarım projeleri için sponsora ihtiyaç duyduklarını da dile getirdi.

Kahramanmaraş'ta polislere silahlı saldırıda bulunan zanlı hastanede öldüKahramanmaraş'ta, cinayet zanlısı olarak aranırken kaldığı otele gelen polislerden birini şehit eden diğerini yaralayan zanlı, hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet