Geri Dön
GündemLiseli Tuğra, halı sahada öldü

Liseli Tuğra, halı sahada öldü

BALIKESİR’deki Rahmi Kula Anadolu Lisesi 3’üncü sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Tuğra Yarbaoğlu, halı sahada futbol oynarken, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Yarbaoğlu’nun ölümü ailesi ile birlikte okuldaki öğretmen ve arkadaşlarını yasa boğdu.

Liseli Tuğra, halı sahada öldü

Dün saat 21.50 sıralarında okul bahçesindeki halı sahada arkadaşlarıyla futbol oynayan Tuğra Yarbaoğlu, maçın sonlarına doğru bir anda yere yığılıp kaldı. Maçı izleyen bir doktor hemen müdahale edip, kalbi duran Yarbaoğlu’na kalp masajı yaptı. Ambulansla Balıkesir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Tuğra, doktorların 1.5 saat süren müdahalesine rağmen yaşama döndürülemedi.

Sabah okula gelen arkadaşları Tuğra’nın ölüm haberini alıp, büyük üzüntü yaşadı. Okul tatil edilirken, öğrenciler, ikisi de muhasebeci olan Meliha- Murat Yarbaoğlu çiftinin Mekik Sokak’taki evine akın edip, üzüntülerini paylaştı. Birçok öğrenci gözyaşlarını tutamadı.

FENERBAHÇE FORMASIYLA UĞURLANDI

Balıkesir’de, halı sahada maç yaparken kalp krizinden yaşamını kaybeden 16 yaşındaki lise öğrencisi Tuğra Yarbaoğlu, son yolculuğuna Fenerbahçe forması ile uğurlandı.

Tuğra Yarbaoğlu’nun Zağnospaşa Camisi’ndeki cenaze törenine Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Metin Yalçın, Rahmi Kula Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Yarbaoğlu’nun tabutuna Fenerbahçe forması serilirken, anne Meliha ve baba Murat Yarbaoğlu gözyaşları içinde başsağlığı dileklerini kabul etti.

Tuğra Yarbaoğlu’nun cenazesi, öğlen kılınan namaz ve edilen duaların ardından Çınarlıdere Mezarlığı’na götürülüp, gözyaşları içinde toprağa verildi.