Geri Dön
GündemLiseliler, Tayland’dan ödülle döndüler

Liseliler, Tayland’dan ödülle döndüler

Lise öğrencilerine yönelik Tayland’da düzenlenen Uluslararası Yer Bilimleri Olimpiyatları’na (IESO) Türkiye Ulusal Takımı damga vurdu.

Liseliler, Tayland’dan ödülle döndüler

Türkiye’nin bu yıl ilk kez katıldığı olimpiyatlarda 40’a yakın ülkenin ulusal takımları yarıştı. Olimpiyatlarda katılımcılar jeoloji, jeofizik, meteoroloji, oşinografi, karasal astronomi ve çevre bilimleri alanlarında yeteneklerini test etme fırsatı yakalıyor. Tayland’daki Mahidol Üniversitesi Kanchanaburi Kampüsü’nde yapılan olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil eden öğrenciler, 3 bronz madalyanın yanı sıra birçok derece elde etti.

İzmir Amerikan Koleji öğrencileri Tibet Tugay, Deniz Aktaş ve İbrahim Ulaş Ayyılmaz ile Robert Kolej öğrencisi Yiğit Kılıçoğlu bronz madalyaların sahibi oldu. Ulusal Takım Saha Araştırması bilimsel sözlü sunumlarında Deniz Aktaş 1. Grup ikinciliğini, Tibet Tugay 2. Grup üçüncülüğünü, Yiğit Kılıçoğlu 2. Grup ikinciliğini ve İbrahim Ulaş Ayyılmaz 2. Grup birinciliğini kazandı. Yer Bilimleri Projesi bilimsel poster sunumlarında ise İbrahim Ulaş Ayyılmaz, 2. Grup ikinciliğini elde etti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sağlıklı diye yiyoruz fakat içindeki bu maddeleri kimse bilmiyor!Gıda katkı maddeleri, birçok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan biri. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok gıda katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, buna örnek olarak bir muzun içerisinde gizlenen katkı maddelerini gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler