Geri Dön

Lokumcu mezarı başında anıldı

Artvin’in Hopa ilçesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mayıs 2011 tarihindeki mitingi öncesinde polisin sıktığı biber gazı ile fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren emekli öğretmen Metin Lokumcu, ölümünün 3’üncü yılında Hopa’da anıldı

Lokumcu mezarı başında anıldı

Lokumcu’nun, Hopa ilçesi Kemalpaşa beldesi Dereiçi köyündeki mezarı başında toplanan yaklaşık 300 kişi karanfil bıraktı, ’Metin Lokumcu ölümsüzdür’ sloganları attı. Burada konuşan Metin Lokumcu’nun kardeşi Mete Lokumcu, ağabeyinin öldürülmesinin ardından ülkede katliamların sürdüğünü belirterek Berkin Elvan’ın ölümünü hatırlattı. Mete Lokumcu, “14 yaşında öldürülen bir çocuğun ailesine başsağlığı dilemeyen insanlar bu ülkenin başındaysa bu bizim suçumuzdur. Kenetlenemiyoruz, bir araya gelemiyoruz. Kendi eleştirimizi yapalım. Hayasızca saldırıyorlar, biz kendi mücadelemizi veremiyoruz. Biz hâlâ o insanlara ödün veriyoruz” dedi. Grup daha sonra Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü dolayısıyla Taksim’den gelecek haberleri bekleyeceklerini belirterek Hopa parkında oturma eylemi başlattı.

Gelin arabasıyla gelip kuyumcuyu soydularKONYA'da, maskeli ve silahlı 2 kişi, plakalarını 'Evleniyoruz' ve 'Seni seviyorum' yazılarıyla kapatarak, gelin arabası süsü verdikleri araçla geldikleri kuyumcudan 200 bilezik ve 40 bin lira alıp, kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber