Geri Dön
GündemMağarada etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlikleri belli oldu

Mağarada etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlikleri belli oldu

İçişleri Bakanlığı, Eren Kış-6 operasyonunda bir mağaraya yönelik gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen ve 3’ü turuncu, 2’si ise gri kategoride olan teröristlerin kimliklerini açıkladı.

Mağarada etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlikleri belli oldu

Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları kapsamında, Tunceli-Ovacık ilçesi kırsalında, İl Jandarma Komutalığına bağlı Jandarma Komando ve JÖH birliklerince bir mağaraya yönelik gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 1’i teslim olmak üzere toplam 9 teröristten; 3’ünün Turuncu, 2’sinin ise GRİ kategoride olduğu belirlenmişti.

Teröristlerin; Tunceli Ovacık kırsalında sorumlu seviyede faaliyet gösteren ve Terörden Arananlar Listesinde 1 Milyon TL’ye kadar ödülle “TURUNCU” kategoride yer alan Munzur Kod adlı Cihan Söylemez olduğu, uzun süreden beri Ovacık kırsalında faaliyet gösterdiği, başta yol kesme/araç yakma eylemleri olmak üzere, bölgede meydana gelen birçok Terör eylemlerinin planlayıcısı ve 26 Eylül 2015 tarihinde Tunceli İl Merkez kırsalında icra edilen operasyonda Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in şehit edilmesi eylemini gerçekleştirilen Terörist grup içerisinde olduğu belirlendi.

Mağarada etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlikleri belli oldu

Tunceli kırsalında örgütün kadın sorumlusu olarak faaliyet yürüten ve terörden arananlarda “Turuncu” kategoride yer alan Veroz kod adlı Çağla Yeleser ile Tunceli Hozat kırsalında sorumlu düzeyde faaliyet yürüten “Turuncu” kategorideki Jinda Jin kod adlı Mihriban Ata olduğu tespit edildi.

Etkisiz hale getirilen diğer teröristlerin; Tunceli Hozat ve Ovacık kırsalında faaliyet yürüten ve Terörde Arananlarda 500 Bin TL’ye kadar ödülle “GRİ” kategoride yer alan Nuda Karker kod adlı Güldane Karaer, Rojin Adıyaman kod adlı Hasret Ülger olduğu belirlendi.

Etkisiz hale getirilen 9 teröristin, özellikle 2015-2016 yılları arasında Tunceli Ovacık ve Hozat ilçelerinde yol kesme, araç yakma, kamu kurum kuruluşlarına ait binalar ile güvenlik güçlerine ait bina tesis ve araçlara yönelik bir çok terör eylemini gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Adalet Bakanlığı'nda görev değişimi! Gül törenle devretti
Togg'da heyecanlandıran gelişme! Avrupa'daki ilk durağı belli oldu
TBMM Başkanı Şentop'tan erken seçim soruna net cevap
Haberler peş peşe geldi! Şu an sadece 59 tane var
Apartmanda 'erkeklik' kavgasına dava! İşte istenen ceza
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cenazesinde dikkat çeken kare! Eski eşine böyle veda etti
Sosyal medyayı salladı! Nişan yüzüğüyle ilgili gerçeği öğrenince...
Başakşehir'den Beşiktaş'a transfer! Takas teklifi yapıldı, Salih'ten sonra...
Kabul edilirse dolara alternatif olacak! ABD'de flaş gelişme! Maaşlar, vergiler ve borçlar...
İlçede büyük panik! 22 metreden geliyor
Gün sayıyor! '1 milyon satırdan fazla kod kullanıldı' İlk kez görüntülendi...
Başkan açıkladı: Transfer için Fenerbahçe ile anlaştık
Özel şoför kameraların önüne geçti! Evin anahtarı Hadise'de
Serenay'dan 'aşk' çıkışı! Umut Evirgen'in ailesi istemedi mi?
Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarına sen de katıl!