Geri Dön

Mahkumlar roman oldu

Kartal H Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdür Yardımcısı Sedat Erdoğdu, mahkumların hayatından etkilenerek şarkı ve kitap yazıyor

Mahkumlar roman oldu

Ebru Gündeş’in ‘Çingenem’ şarkısının yazarı, Kartal H Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdür Yardımcısı Sedat Erdoğdu (56), ünlü isimler için söz kaleme almaya devam ediyor. Birçok kitabı da bulunan Erdoğdu, meslek hayatı boyunca karşılaştığı olaylar ve mahkumların, hayat hikayelerinden etkilenerek roman yazmaya başladı.

Mahkumlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışan Erdoğdu, “Cezaevinde çalışmasaydım bu kitaplar ortaya çıkmazdı. Çünkü her mahkum bir hikaye ve roman... Eserlerimde muhakkak cezaevinden bir parça vardır. Kimisi cinayet suçundan giren bir kadın, kimisi de cinayet işleyen erkek olabilir” açıklamasını yaptı.

Mısır'da Kovid-19'a yakalanan Türk aile ambulans uçakla Türkiye'ye getirildiMısır'da yeni tip corona virüse (Kovid-19) yakalanan Türk vatandaşları Kader ve Veli Biçer çifti ile çocukları, ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.Kovid-19 testi pozitif çıkan 38 yaşındaki Kader Biçer ile koronavirüs semptomları gösteren eşi Veli ve çocukları Ensar (18), Ebrar (12) ile Erva Biçer'i (4) taşıyan Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçak, Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan Tekirdağ'daki Çorlu Atatürk Havalimanı'na indi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber