Gündem MAHMUT EFENDİ kimdir, kaç yaşındaydı? Mahmut Ustaosmanoğlu nereli, neden öldü?

MAHMUT EFENDİ kimdir, kaç yaşındaydı? Mahmut Ustaosmanoğlu nereli, neden öldü?

25.06.2022 - 13:52 | Son Güncellenme:

Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti. İsmailağa Cemaati lideri olan ve Mahmut Efendi olarak tanınan Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölüm haberini torunu sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Peki, Mahmut Efendi kimdir, kaç yaşındaydı? İşte Mahmut Efendi'nin ölümü ile ilgili ayrıntılar.

MAHMUT EFENDİ kimdir, kaç yaşındaydı Mahmut Ustaosmanoğlu nereli, neden öldü

Mahmut Efendi kimdir, neden öldü? Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu dün 93 yaşında hayatını kaybetti. Ustaosmanoğlu için öğle Fatih Camii'nde cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Ustaosmanoğlu için Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazında yoğunluk yaşandı.

Haberin Devamı

MAHMUT USTAOSMANOĞLU (MAHMUT EFENDİ) KİMDİR, NEDEN ÖLDÜ?

Mahmut Efendi geçtiğimiz günlerde yaşlılığa bağlı nedenlerle hastaneye kaldırılmıştı. 6 Haziran 2022 tarihinde enfeksiyona bağlı rahatsızlığı sebebiyle hastanede tedavi altına alınan Ustaosmanoğlu, 23 Haziran 2022'de hayatını kaybetti.

1929 senesinde Trabzon’da dünyaya gelen, Mahmut Ustaosmanoğlu, 1954 senesinde İsmailağa Camii’nde imamlık görevine başladı ve bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü.

İlk evliliğini 1945 yılında henüz 16 yaşındayken teyzesinin kızı Zehra Ustaosmanoğlu ile gerçekleştiren Mahmut Ustaosmanoğlu, ilk eşinin vefatının ardından Müşerref Ustaosmanoğlu ile evlendi. Ustaosmanoğlu, biri kız olmak üzere 3 çocuk babasıdır. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yetiştirdiği talebeleri arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de vardır.