Geri Dön

Mantalite Ne Demek? Tdk'ya Göre Mantalite Kelimesinin Anlamı Nedir?

Mantalite kelimesi Fransızca kökene sahip olan bir sözcüktür. Genellikle akıl anlamında kullanılan mantalite kelimesi, TDK'ya en fazla sorulan kelimelerden birisidir. Bu kelimeyle ilgili mantalite kısaca kelime anlamı nedir ve mantalite ne demek şeklinde sorular sorulmaktadır. Sizler için mantalite kelimesinin genel anlamlarını yazımızda açıkladık.

Mantalite Ne Demek? Tdk'ya Göre Mantalite Kelimesinin Anlamı Nedir?

Mantalite kelimesi TDK tarafından da açıklanan bir kelimedir. Özellikle son dönemlerde bireyler arasında da bu kelime oldukça yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Mantalite Ne Demek?

Mantalite Fransızca kökenli bir sözcüktür. İsim olarak kullanılan mantalite kelimesinin anlamı anlayış, düşünce gücü demektir. Kelimenin örnek bir cümle içerisinde kullanılışı ise;

 - Bu konudaki mantaliten çok yanlıştı.

 Bu cümlede kişinin konuya karşı anlayışı ve düşüncesinin yanlış olduğu vurgulanmak istenmiştir. Mantalite kelimesi özellikle TDK tarafından en doğru şekilde açıklanmıştır. Bu kelimenin anlamını merak eden ve araştırmak isteyen kişiler öncelikle TDK tarafından yapılan açıklamalara bakabilirler.

TDK'ya Göre Mantalite Kelimesinin Anlamı Nedir?

TDK tarafından mantalite kelimesinin sözlük olarak açıklaması yapılmıştır. Mantalite ne demek sorusuna TDK tarafından verilen yanıt ise;

 - "Anlayış" olarak açıklanmıştır.

Mantalite kelimesi özellikle doğru şekilde anlaşıldığında cümle kuruluşlarında da doğru şekilde kullanılmaktadır. Bu sebeple TDK tarafından sözcüğün anlam açıklaması mutlaka araştırılmalıdır.

 

İzmir'de silahlı saldırıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde, aralarında husumet olduğu ileri sürülen kimliği belirsiz kişi Engin Ekşioğlu'nu(39) iş yerinde tabanca ile vurarak öldürdü. Olayın ardından polis ekipleri, kayıplara karışan cinayet firarisini yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber