Geri Dön
GündemMarket çalışma saatleri değişti mi? Marketler kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

Market çalışma saatleri değişti mi? Marketler kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

Marketlerin çalışma saatleri araştırılmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmesi ile birlikte son normalleşme kararları ile birlikte marketlerin çalışma saatleri de güncellendi. Risk grubuna göre illerde market çalışma saatleri değişti. Peki, marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor? İşte BİM, A101 ve diğer marketler için çalışma saatleri.

Market çalışma saatleri değişti mi? Marketler kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

Market çalışma saatleri nedir? Marketler saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık? Koronavirüs salgını nedeniyle hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri ile ilgili kısıtlamaların getirilmesi ile birlikte marketlerin son çalışma saatleri de merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son normalleşme genelgesiyle birlikte market çalışma saatleri değişti. Peki, marketler saat kaçta açılıyor?

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAPANIYOR?

İçişleri Bakanlığı normalleşme genelgesine göre daha önce saatleri belirlenmiş olan bakkal, market, manav, kasap işyerlerinin açılış kapanış saatleri düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00 - 20.00 saatleri arasında olması kararlaştırıldı.

A101, BİM, ŞOK SAAT KAÇTA AÇILIYOR/KAPANIYOR?

Market çalışma saatleri düşük, orta ve yüksek riskli illerde 07.00 -20.00 olarak belirlendi. Fakat bölgeye göre A101, BİM, ŞOK ve diğer marketlerde açılış/ kapanış saatleri ile ilgili değişiklik olabilir.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER

Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

Ehliyetsiz sürücü kazaya neden olduElazığ'da, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı. Kazaya yol açan ehliyetsiz sürücü kaçmak isterken bekçiler tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet