Geri Dön
GündemMarketler - bakkallar bugün açık mı? Marketler - bakkallar bugün saat kaça kadar açık, ne zaman kapanacak? 24 Nisan 2020

Marketler - bakkallar bugün açık mı? Marketler - bakkallar bugün saat kaça kadar açık, ne zaman kapanacak? 24 Nisan 2020

Marketler açık mı, bakkallar açık mı soruları bugün de yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 24 Nisan 2020 günü herhangi bir ihtiyacını karşılamak isteyenler, marketler saat kaça kadar açık, marketler saat kaçta kapanacak? sorusuna cevap ararken, mahalle bakkalları için de aynı sorular yöneltiliyor. Bakkarlar bugün saat kaça kadar açık, bakkallar saat kaçta kapanacak? İşte sokağa çıkma yasağının ikinci gününde bilinmesi gerekenler...

Marketler - bakkallar bugün açık mı? Marketler - bakkallar bugün saat kaça kadar açık, ne zaman kapanacak? 24 Nisan 2020

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre daha önceki kısıtlamalardan farklı olarak marketler ve bakkallar için açıklama yapıldı. Toplam 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağının ilk iki gününde şöyle değişiklik uygulanacak.

MARKETLER - BAKKALLAR AÇIK MI?

23 - 24 Nisan 2020 günleri marketler ve bakkallar açık olacak. Fakat belli bir saate kadar hizmet verebilecek. Peki bugün marketler ve bakkallar saat kaça kadar açık olacak?

BUGÜN MARKETLER - BAKKALLAR SAAT KAÇA KADAR AÇIK?

Uygulamanın günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla, ramazanın başlayacak olması nedeniyle içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri marketler ve bakkallar 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Bu kapsamda vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler ve bakkallar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

 

77 bölgede çalışma başlatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ'da 77 bölgede 5 gün boyunca yapılan çalışmalarla 1700 metreküp müsilaj temizlendiğini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet