Geri Dön
GündemMarketler bugün saat kaçta açılıyor/kapanıyor? BİM, ŞOK, A101, Carrefour, Migros çalışma saatleri

Marketler bugün saat kaçta açılıyor/kapanıyor? BİM, ŞOK, A101, Carrefour, Migros çalışma saatleri

Dört gün süreyle uygulanan sokağa çıkma yasağı dün gece yarısından itibaren sona erdi. Yasağın sona ermesinin ardından Pazartesi ve Salı günleri sınırlı saat dilimleri arasında hizmet veren marketlerin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Marketler bugün saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte marketlerin açılış ve kapanış saatleri...

Marketler bugün saat kaçta açılıyor/kapanıyor? BİM, ŞOK, A101, Carrefour, Migros çalışma saatleri

16 Mayıs Cumartesi günü gece yarısında başlayan sokağa çıkma yasağı 19 Mayıs saat 24:00'da sona erdi. Sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından vatandaşlar marketlerin saat kaçta açılıp kapandığını araştırmaya başladı. Bayramda dört gün süreyle uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı öncesinde marketlerden ihtiyaçlarını alacak olan vatandaşlar marketlerin çalışma saatlerini araştırmaya devam ediyor. Peki Marketler bugün saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte marketlerin çalışma saatleri...

BİM çalışma saatleri: 09:00- 21:00

A101 çalışma saatleri: 09:00- 21:00

ŞOK çalışma saatleri: 09:00- 21:00

Carrefoursa çalışma saatleri: 09:00- 21:00. Ancak AVM mağazaları 10:00'da açılışını yapıyor.

Migros çalışma saatleri: 09:00- 21:00. AVM mağazalarının açılış saatleri ise 10:00 olarak biliniyor.

21-22 MAYIS'TA MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK OLACAK?

21 Mayıs perşembe ve 22 Mayıs cuma günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Kısıtlamanın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. 24-26 Mayıs arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacaktır. 23-26 Mayıs'ta ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek."

Tartıştığı kişiyi defalarca bıçakladı, o anlar kameraya yansıdıBeyoğlu'nda tartıştığı kişiyi ardı ardına bıçaklayan şüpheli yakalandı. Bıçaklama ve kavga anları anbean kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet