Geri Dön
GündemMarketler saat kaça kadar açık 2021? Hafta içi ve hafta sonu marketler kaçta açılıyor ve kapanıyor?

Marketler saat kaça kadar açık 2021? Hafta içi ve hafta sonu marketler kaçta açılıyor ve kapanıyor?

Marketlerin güncel çalışma saatleri bireyler tarafından takip ediliyor. Normalleşme adımları sonrasında marketlerin kapanış saatlerinde de değişiklik yaşandı. Bireylerin gündeminde bulunan marketlerin açılış ve kapanış saatleri ile ilgili ayrıntıları haberde yer alıyor. Peki marketler saat kaça kadar açık 2021?

Marketler saat kaça kadar açık 2021? Hafta içi ve hafta sonu marketler kaçta açılıyor ve kapanıyor?

Marketlerin açılış ve kapanış saatleri belli oldu. Sokağa çıkma yasağı saatlerinde değişiklik yapılmasıyla marketlerin çalışma saatlerinde de değişiklik oldu. Peki hafta içi ve hafta sonu marketler saat kaça kadar açık 2021, kaçta kapanıyor?

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR VE KAPANIYOR?

Hafta içi marketler saat 09.00-21.00 arasında hizmet veriyor.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi'nde marketler ilgili şu detaylar yer alıyor; Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan Pazar günlerinde; marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecektir. Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir. Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: Yaralılar varMuş'un Varto ilçesinde, düğün konvoyunda meydana gelen zincirleme trafik kazasında 8 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet