Geri Dön
GündemMarketler saat kaça kadar açık, ne zaman kapanacak? 29 Mayıs (BİM, ŞOK, A101, Migros, CarrefourSA, çalışma saatleri) Sokağa çıkma yasağı bugün ne zaman saat kaçta başlıyor?

Marketler saat kaça kadar açık, ne zaman kapanacak? 29 Mayıs (BİM, ŞOK, A101, Migros, CarrefourSA, çalışma saatleri) Sokağa çıkma yasağı bugün ne zaman saat kaçta başlıyor?

30-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sokağa çıkma yasağına ilişkin arayışlar devam ediyor. Yurt genelindeki milyonlarca vatandaş, şimdiden marketlerin saat kaça kadar açık olacağını ve sokağa çıkma yasağının ne zaman başlayacağını araştırıyor Peki merakla araştırılan sokağa çıkma yasağı sırasında marketler ne zaman açık olacak?

Marketler saat kaça kadar açık, ne zaman kapanacak? 29 Mayıs (BİM, ŞOK, A101, Migros, CarrefourSA, çalışma saatleri) Sokağa çıkma yasağı bugün ne zaman saat kaçta başlıyor?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs önlemleri dolayısıyla hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı bu akşam bir kez daha başlıyor. Milyonlarca vatandaş şimdiden sokağa çıkma yasağı sırasında nerelerin açık olduğunu merak ediyor. 

MARKETLER KAÇTA KAPANACAK?

Marketler kaça kadar açık olacak? Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi cuma günü market, bakkal, manav ve kasaplar saat 23.00’e kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA KARGOLAR AÇIK MI?

Sokağa çıkma yasağında kargolar mesai saatleri içerisinde çalışmaya devam edecek.

Genelgede "Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanlar, özel güvenlik görevlileri dahil kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar istisna kapsamında olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan diğer görevliler arasında ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar da bulunuyor.

 

MSB açıkladı! PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet