Geri Dön

Maske takma zorunluluğu olduğu yerler nerelerdir? Hangi illerde maske takmak zorunlu?

Maske takma konusu ile ilgili yeni bir haber gündeme geldi. Corona virüs nedeniyle alınan önlemler arasında maske kullanımı bulunuyor. Maske kullanımı, Türkiye'deki 10 ilde zorunlu hale getirildi. Peki Hangi illerde maske takmak zorunlu? Maskesiz sokağa çıkmak yasak mı? İşte detaylar...

Maske takma zorunluluğu olduğu yerler nerelerdir? Hangi illerde maske takmak zorunlu?

Corona virüs salgını dünyanın gündeminde yer alıyor. Dünyaya yayılan corona virüsten dolayı birçok alanda çeşitli tedbirler alındı. Maske takma ile ilgili bir son dakika haberi geldi. Gelen son dakika bilgisine göre maske takma 10 ilde zorunlu yapıldı. Peki maske tama zorunluluğu olduğu yerler nereler?

"Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU OLDUĞU YERLER NERELER?

Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı. Bu kararlarını duyururken sosyal mesafe kuralına da dikkati çeken kurullar, maske kullanımının yanı sıra sosyal mesafe kuralının da önemi üzerinde durdu.

Iraklı kadın kendini astıAdapazarı'nda, psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Irak uyruklu A.H. (23) isimli kadın, evde yalnız olduğu sırada kendini iple asarak yaşamına son verdi. Genç kadının yakınları sinir krizi geçirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber