Geri Dön

MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında? Alican Sabunsoy nereli?

MasterChef yarışmasında son dörde kalan isimler arasında yer alan Alican Sabunsoy son olarak Ekin ve Batuhan'ın yer aldığı eleme potasından ikinci olarak çıkmayı başarmış ve son dörde adını yazdırmıştı. Alican Sabunsoy uzakdoğu mutfağına olan ilgisi ve bilgisi ile yarışmada dikkat çekerken MasterChef yarışmasında yapılan yöresel yemekler sırasında Adana'lı olması ve bazı değişik metodları ile Mehmet Şef'in eleştiri oklarına maruz kalıyor. Peki MasterChef Alican Sabunsoy kimdir?

MasterChef Alican Sabunsoy kimdir, kaç yaşında? Alican Sabunsoy nereli?

Alican Sabunsoy, MasterChef yarışmasında son dörde kalan isimler arasında yer alıyor. Son olarak Batuhan Bayır ve Ekin ile birlikte eleme potasına giren Alican Sabunsoy eleme gecesinde Perde Pilavını en iyi yapan ikinci isim olmayı başarmış ve son dörde ismini yazdırmıştı. Zaman zaman MasterChef yarışmasında Cemre Uyanık ile rakip olarak gösterilen Alican Sabunsoy'un şefler ile olan iletişimi de oldukça dikkat çekiyor. Uzakdoğu mutfağına olan ilgisi ve bu mutfağa özgü donanımı ile dikkatleri üzerine çeken Alican Sabunsoy MasterChef'te birinci olabilecek mi?

ALİCAN SABUNSOY KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 Adana doğumlu. İlköğrenimini burada tamamlayan Alican Sabunsoy, sonrasında Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. Mutfağa, Mersin Üniversitesi'nde tanıştığı bir şef aracılığıyla giren Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını ve mutfağın büyülü dünyasından etkilenerek içindeki mutfak sevgisiyle eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini belirtiyor.

Kendine bir şeyler katmak adına sık sık farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana'da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul'a taşındı.

 

 

Türk kaya yazıtlarını ve kaya mezarlarını defineciler talan ettiSAMSUN'un Salıpazarı ilçesinde bulunan Runik Türk Kaya Yazıt ve Tamga'ları ile Kaya Mezarları'na defineciler dadandı. Kaya mezarlarında altın aramak için kazı yapan defineciler, tarihi alanı da talan etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber