Geri Dön

Mavi denizler subay adaylarını bekliyor

Akdeniz çanağının en güçlü ve modern güçleri arasındaki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı; büyüyen gemi, uçak ve helikopter filosuyla birlikte personel açığını kapatmak için harekete geçti.

Mavi denizler subay adaylarını bekliyor

Deniz Kuvvetleri, 2021 yılında hizmete girmesi beklenen amfibi çıkarma ve helikopter gemimiz TCG Anadolu’nun subay açığını kapatmak için mühendis adaylarına çağrı yapıyor. Donanma; TCG Anadolu’da konuşlanacak F-35B saldırı uçakları ve ATAK helikopterlerini uçuracak pilot adaylarını da bekliyor.

Çeşitli branşlarda

12 fırkateyn, 19 hücumbot, 8 korvet ve 12 denizaltı ile Akdeniz çanağının en güçlü 5 deniz gücünden olan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetişmiş subay açığını kapatmak için özel sektörde çalışan mühendislere çağrı yapıyor.

300’ün üzerinde muharip deniz aracına sahip deniz kuvvetleri dünya bahriyeleri arasında gücünü korumak için çeşitli branşlardan mühendisleri bünyesine katmak istiyor. Endüstri, elektronik-elektronik, kontrol-otomasyon, makine, bilgisayar, yazılım, mekatronik, inşaat, çevre, gemi inşa ve harita gibi mühendislik branşlarından mezun olanların, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda güverte, deniz piyade ve deniz istihkam gibi branşları için subay alımı yapılacağı vurgulandı. MİLGEM projesi ile milli gemilerini yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, çok az donanmanın sahip olduğu TCG Anadolu’nun hizmete girmesiyle daha çok pilot subaya ihtiyaç duyacak. Adayların arasındaki pilotlara da çağrı yapılıyor.

Gemiye iniş yapabilecek F35B uçakları ile tamamen yerli üretim Atak helikopterlerini kumanda edebilecek pilotları bekleyen deniz kuvvetleri, Türk bayrağını gökyüzü ile deniz arasındaki iki mavinin ortasında dalgalandıracak pilotları bünyesine katmaya hazır.

Deniz Kuvvetleri, ayrıca doktor ve öğretmen gibi branşlar içinde dışarıdan subay alımı yapacak. Başvurular 28 Mart 2018 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı’nın www.msb.gov.tr adresinden yapılabilecek.

Elazığ'da cep telefonu hırsızlığı kameradaElazığ'da, dondurma satışı yapılan iş yerinden cep telefonu hırsızlığı güvenlik kamerasınca anbean kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber