Geri Dön

Mavi dolunay nedir? Mavi dolunay ne zaman olacak 2020?

Mavi dolunay ile ilgili detaylar araştırılan konular arasında yer alıyor. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), ‘mavi dolunay’ gerçekleşeceğini açıkladı. NASA mavi dolunay için tarih verdi. Peki mavi dolunay nedir, ne zaman 2020?

Mavi dolunay nedir? Mavi dolunay ne zaman olacak 2020?

Yeni bir gök olayı olan mavi dolunay ile ilgili ayrıntılar gündeme geldi. Her yıl 12 adet dolunay meydana gelirken, bu sene yani 2020 yılında 13 dolunay gerçekleşecek. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), mavi dolunayın gerçekleşeceği tarihi açıkladı. Peki mavi dolunay ne zaman olacak?

MAVİ DOLUNAY NE ZAMAN OLACAK?
NASA bu yıl 1 ve 31 Ekim’de iki dolunay gerçekleşeceğini ve 31 Ekim’deki dolunayın ‘mavi dolunay veya mavi ay’ olacağı kaydedildi. Mavi Ay, gök bilimcileri tarafından, bir takvim ayında yaşanan ikinci Dolunay olarak tanımlanan nadir bir doğa olayı olarak nitelendiriliyor.

MAVİ DOLUNAY NEDİR?

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) yeni bir gök olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her yıl 12 adet dolunay meydana gelirken, 2020 yılında 13 dolunay gerçekleşecek. Bu fazladan dolunay mavi dolunay veya mavi ay olarak adlandırıldığı ifade edildi.

Numan Kurtulmuş’tan S-400 tepkisi: Bize 'neden aldınız' diyemezler!AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Kurtulmuş, "Bize "Neden S-400 aldınız" diyemezler. İşi bu noktaya getiren ABD'nin tutumudur." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber