Geri Dön
GündemMavi Marmara'da öldürülen Necdet Yıldırım'ın evinde yas var

Mavi Marmara'da öldürülen Necdet Yıldırım'ın evinde yas var

İsrail'in, Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısında hayatını kaybedenlerden birinin de Necdet Yıldırım olduğu açıklandı. Acı haberi alan Necdet Yıldırım'ın ailesi sinir krizleri geçirdi.

İstanbul'da yaşayan ve İHH'nın gönüllü üyesi olarak Filistin'e yardım götüren gemilerde görev alan 27 yaşındaki Necdet Yıldırım'ın yola çıkmadan önce eşi Refika Yıldırım ile 3 yaşındaki kızı Melek Yıldırımı Malatya'daki annesinin yanına gönderdi.

Akşam Üzeri İHH Malatya Şubesi yetkililerinin verdiği acı haberle birlikte yıkılan aileye 112 ekipleri müdahale etti. Yıldırım'ın İstanbul'da yaşayan anne ve babasının da Malatya'ya geldiği öğrenilirken acı haberi duyan yakınları ise Necdet Yıldırım'ın Tandoğan Mahallesi'ndeki kayınbabasının evine koştu.Ağıtların yükseldiği evde sağlık ekipleri hazır bulundurulurken İl Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin'de taziye evine gelerek acılı aileye başsağlığı diledi. İsrail askerleri tarafından öldürülen Necdet Yıldırım'ın cenazesi İstanbul'a getirildikten sonra defnedilmek üzere memleketi Malatya'ya getirileceği öğrenildi.

BAKAN KAVAF´TAN ACILI AİLEYE BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

Filistin'e yardım götüren ´Mavi Marmara´ gemisinde, İsrail askeriler tarafından öldürülenler arasında olan 27 Yaşındaki Necdet Yıldırım'ın Malatya'daki evini ziyaret eden Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, acılı aileye başsağlığı diledi.

Türkçe Olimpiyatları Malatya etkinliği kapsamında Malatya'ya gelen Bakan Kavaf, İnönü Stadı'nda düzenlenen etkinliğe katıldıktan sonra, Gemi baskınında hayatını kaybeden Necdet Yıldırım'ın Tandoğan Mahallesindeki taziye evine giderek acılı aile ile görüştü.

Bakanla birlikte, Malatya Valisi Ulvi Saran, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz, Mehmet Şahin, AKP İl Başkanı Mustafa Şahin'de acılı aileye taziye ziyaretinde bulundu. Taziye Ziyareti sırasında basın mensupları içeri alınmazken, Bakan Kavaf Necdet Yıldırım'ın eşi Refika Yıldırım'a başsağlığı diledi.

Taziye ziyareti sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Bakan Kavaf, THY tarifeli uçağı ile Ankara'ya hareket etti. Bu arada gece saatlerinde İstanbul'a gelecek Necdet Yıldırım'ın cenazesi işlemlerin ardından Malatya'ya gönderilecek. Yıldırım'ın yarın memleketi Malatya'da toprağa verilmesi bekleniyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da tünelleri kapatıp asker eğlencesi yaptılar!İstanbul Ataşehir ve Ümraniye'de asker eğlencesi yapan kişiler, tünelleri kapatarak otomobillerin üzerine çıkıp dans etti. O anlar da kameralara yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler