Geri Dön

MEB açıkladı: İşte okullar ne zaman kapanıyor sorusunun yanıtı!

Yurt genelinde milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velinin en çok merak ettiği konular arasından yer alan okullar ne zaman kapanacak sorusu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'ten müjdeli haber geldi. İşte 2019 okulların kapanacağı tarih...

MEB açıkladı: İşte okullar ne zaman kapanıyor sorusunun yanıtı!

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı tüm hızıyla devam ederken şimdiden yaz tatiline başlayan milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velinin oldukça merak ettiği yaz tatili ne zaman başlıyor sorusunun cevabı da belli oldu...

OKULLAR NE ZAMAN AÇILMIŞTI?

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül tarihinde başlamış ve 4 ay süren ilk dönem 18 Ocak'ta sona ermişti. 15 gün süren tatilin ardından milyonlarca öğrenci 4 Şubat'da yeniden ders başı yaptı.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

4 Şubat tarihinde başlayan ikinci dönem 14 Haziran Cuma günü sona erecek. Öğrenciler eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte 3 ay sürecek olan yaz tatilinin tadını çıkaracak.

2019-2020 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemi ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber