Gündem Mehmet Dişli kimdir?

Mehmet Dişli kimdir?

21.07.2016 - 10:05 | Son Güncellenme:

AK Parti Çorum Milletvekili Şaban Dişli'nin kardeşi olan Mehmet Dişli, darbe girişiminde bulunanlar arasında yer aldı. Başlatılan soruşturmada Tümgeneral Dişli gözaltına alındı. Türkiye, askeri darbe girişimini şokunu atlatmaya çalışırken bir yandan da gözaltı ve tutuklanmalara kilitlenmiş durumda. Gözaltına alınan isimlerden olan Mehmet Dişli kimdir? AKP'de ki bir ismin kardeşi olarak iddia edilen Mehmet Dişli hakkında detaylar...

Mehmet Dişli kimdir

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan Mehmet Dişli'nin Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki darbe girişimini koordine eden komutanlardan biri olduğu ifade ediliyor.

Haberin Devamı

Tümgeneral Mehmet Dişli'nın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın emir subayı ve özel kalemiyle odasına ilk giren darbecilerden biri olduğu belirtiliyor.

MEHMET DİŞLİ KİMDİR?

Tümgeneral Mehmet Dişli'nin AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin kardeşi olduğu belirtildi. Dişli, 2015’teki Yüksek Askeri Şura toplantısında tümgeneral unvanına sahip oldu. 2011 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 66'ncı mekanize Tugay Komutanlığı’na atanmış, daha sonra Genel Kurmay başkanlığı Proje Dairesi Başkanlığı'na atanmıştı. Son olarak Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.