Geri Dön

Mehmet Sinan Tara kimdir, kaç yaşında? Mehmet Sinan Tara biyografisi...

Mehmet Sinan Tara kimdir sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Enka Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Sinan Tara, 2018 yılında hayatını kaybeden iş insanı Şarık Tara'nın oğludur. 1994 yılında babası Şarık Tara'dan aldığı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Sinan Tara, aynı zamanda TÜSİAD ve Türkiye Müteahhitler Birliği üyesidir. İşte Mehmet Sinan Tara hakkında merak edilenler...

Mehmet Sinan Tara kimdir, kaç yaşında? Mehmet Sinan Tara biyografisi...

Mehmet Sinan Tara kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Enka Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Sinan Tara, 1994 yılında babası Şarık Tara'dan devraldığı yönetim kurulu başkanlığını halen yürütmektedir. Lise eğitimini Alman Lisesi'nde tamamladıktan sonra ETH Zurich'te inşaat mühendisliği okudu. Ardından Stanford University'de işletme dalında yüksek lisans eğitimi aldı. İşte Mehmet Sinan Tara hakkında merak edilenler...

MEHMET SİNAN TARA KİMDİR?

Mehmet Sinan Tara (d. 1958, İstanbul) Türk iş adamı. Enka Holding yönetim kurulu başkanıdır.

İş adamı Şarık Tara'nın oğlu Sinan Tara, Alman Lisesi'nden sonra ETH Zurich'te inşaat mühendisliği okudu. Ardından Stanford University'de işletme dalında yüksek lisans eğitimi aldı.

1980 yılında katıldığı Enka'da saha mühendisi, genel müdür, yönetim kurulu üyesi gibi görevlerde bulundu. 1994 yılında babası Şarık Tara yönetim kurulu başkanlığını oğlu Sinan Tara'ya devretmiştir. Aynı zamanda TÜSİAD ve Türkiye Müteahhitler Birliği üyesidir.

Sinan Tara, Forbes Türkiye'nin 2017'de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 1.2 milyar dolarlık servetiyle 22. sırada yer almaktadır.

 

Türkiye'nin tek kadın bağlama ustası: Kadınlar üretince güçlü olurTürkiye'nin ilk ve tek kadın bağlama yapım ustası Senem Arın, pandemi sürecinde kurduğu atölyesinde ağaca ses türkülere ise hayat veriyor. Arın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde verdiği mesajda, kadının hayatın her alanında olması gerektiğini belirterek, "Kadınlar üretince güçlü olur ve emeğin var olduğu her alanın tabanında kadın vardır. Ben bu işe ilk başladığımda erkek işidir yapamazsın dediler fakat ben şu anda bu işi en güzel şekilde yapıyorum ve algıları yıkıyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet