Geri Dön

Melisa Aslı Pamuk kimdir, kaç yaşında?

Melisa Aslı Pamuk, Beşiktaş'lı futbolcu Oğuzhan Özyakup ile yaşadığı aşk ile gündemde! Uzun süredir birlikte olan Melisa Aslı Pamuk ve Oğuzhan Özyakup çiftinin ailelerinin tanıştığı ve evliliğin önümüzdeki yıl içerisinde gerçekleşeceği iddia edildi. 2011 Miss Turkey birincisi olan Melisa Aslı Pamuk, modelliğin yanı sıra oyunculukta yapmaktadır.

Melisa Aslı Pamuk kimdir, kaç yaşında?

Melisa Aslı Pamuk, 14 Nisan 1991 yılında Hollanda'da dünyaya geldi. Hollanda vatandaşı olan Melisa Aslı Pamuk kariyerinde ilk adımları küçük yaşlarda Hollanda'da yayımlanan bir dizide rol alarak adım attı. Daha sonra 2011 yılında Türkiye güzeli seçilen Melisa Aslı Pamuk, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde temel oyunculuk dersleri aldıktan sonra birçok dizi ve filmde de rol aldı.

Hayatı ve kariyeri

2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L'Oréal Paris sponsorluğunda FOX'da yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011'de İstanbul'da gerçekleşen Miss Turkey yarışması birincisidir. Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç'ten alan ve aday numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun yeni aldığı format değişikliği kararı ile Türkiye'yi 2011 yılının eylül ayında Brezilya'nın São Paulo şehrinde düzenlenecek olan Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)'te temsil etmiştir. Ayrıca kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye'nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını elde etmiştir. İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda'da Amsterdam Üniversitesi'nde Psikoloji eğitimine başlamıştır ancak Miss Turkey kariyeri için okulunu dondurmuştur. 1,76 cm boyunda ve 58 kg olan Pamuk, 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe on dört yaşında iken başlamıştır.

Pamuk, henüz on üç yaşında iken, 2004 yılında bir "Bos Bros. Film & TV Productions" ve "Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)" ortak yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda'nın yaptığı ve Hollanda'da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde "Temel Oyunculuk" dersleri almıştır. Türkiye deki oyunculuk kariyeri ise ilk olarak bir gsm reklamında oynamasıyla başlamış.Daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üzerine başrol olarak geçmiştir. Aynı yıl G.D.O. KaraKedi adlı ilk sinema filminde yer almıştır.

Mankenler, Kapadokya'ya hayran kaldıKapadokya Fashion Week'e katılmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen mankenler gezdikleri bölgeye hayran kaldıklarını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber