Geri Dön

Melisa Aslı Pamuk kimdir? Melisa Aslı Pamuk biyografisi

Güzelliği ile herkesi etkileyen Melisa Aslı Pamuk son olarak kendini tehdit eden arkadaşını affettmesi ile gündeme geldi. Güzel oyuncu Çarpışma dizisinde hayat verdiği Cemre Gür karakteri ile büyük beğeni kazanmaya devam ediyor. 2011 Miss Turkey güzeli olan Melisa Aslı Pamuk, Türkiye'de tanınmadan önce on üç yaşında ilk oyunculuk deneyimini Hollanda'da bir sinema filminde yaşadı.

Melisa Aslı Pamuk kimdir? Melisa Aslı Pamuk biyografisi

Melisa Aslı Pamuk 14 Nisan 1991'de Haarlem'de dünyaya geldi. Türk kökenli, Hollanda vatandaşı olan oyunculuk ve modellik yapan Melisa Aslı Pamuk, 2011 yılında Miss Turkey Yarışmasında birinci olduktan sonra tanınmaya başladı. Oyunculuk kariyerine 13 yaşında Holllanda'da oynadığı bir sinema filmi ile adım atan Melisa Aslı Pamuk son olarak Çarpışma adlı dizide Cemre Gür karakterien hayat vermektedir.

Hayatı ve kariyeri

2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L'Oréal Paris sponsorluğunda FOX'da yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011'de İstanbul'da gerçekleşen Miss Turkey yarışması birincisidir. Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç'ten alan ve aday numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun yeni aldığı format değişikliği kararı ile Türkiye'yi 2011 yılının eylül ayında Brezilya'nın São Paulo şehrinde düzenlenecek olan Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)'te temsil etmiştir. Ayrıca kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye'nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını elde etmiştir. İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda'da Amsterdam Üniversitesi'nde Psikoloji eğitimine başlamıştır ancak Miss Turkey kariyeri için okulunu dondurmuştur. 1,76 cm boyunda ve 58 kg olan Pamuk, 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe on dört yaşında iken başlamıştır.

Pamuk, henüz on üç yaşında iken, 2004 yılında bir "Bos Bros. Film & TV Productions" ve "Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)" ortak yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda'nın yaptığı ve Hollanda'da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde "Temel Oyunculuk" dersleri almıştır. Türkiye deki oyunculuk kariyeri ise ilk olarak bir gsm reklamında oynamasıyla başlamış.Daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üzerine başrol olarak geçmiştir. Aynı yıl G.D.O. KaraKedi adlı ilk sinema filminde yer almıştır.

Melisa Aslı Pamuk’un rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Çarpışma (Cemre Gür) (TV Dizisi)
2015 – Kara Sevda (Asu) (TV Dizisi)
2014 – Her Sevda Bir Veda (Azade) (TV Dizisi)
2014 – Kurt Seyit ve Şura (Ayşe) (TV Dizisi)
2014 – Ulan İstanbul (Zeynep) (TV Dizisi)
2012 – Yer Gök Aşk (Sevda) (TV Dizisi)
2012 – G.D.O. Kara Kedi (Elmas) (Sinema Filmi)
2004 – Det Zit Wel Snor (Hayal) (Sinema Filmi)

Fuat Oktay'dan Neşet Ertaş paylaşımıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 25 Eylül 2012'de vefat eden sanatçı Neşet Ertaş'ı rahmetle andı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber