Geri Dön
GündemMersin'de sahile ölü balıklar vurdu

Mersin'de sahile ölü balıklar vurdu

SEYHAN Nehri'nin Mersin'in Tarsus İlçesi'nde denize döküldüğü yerde sahile binlerce ölü balık vurdu.

Mersin'de sahile ölü balıklar vurdu

Çukurova bölgesinin en büyük nehirlerinden biri olan Seyhan Nehri'nin Tarsus'un Baharlı Mahallesi'nde denize döküldüğü yerde yaşanan balık ölümleri başta balıkçılar olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşları endişelendiriyor. Ölümlerinin, Seyhan Nehri ile denize yakın bir noktada birleşen kirli fabrika atıklarını taşıyan nehirden kaynaklanabileceğini belirten vatandaşlar yetkililerden yaşanan ölümlerle ilgili çalışma başlatmalarını istedi.

Bölgede uzun zamandan beri balıkçılık yapan vatandaşlar, "Fener bölgesi olarak belirttiğimiz yere gittik. Kıyıda çok sayıda kefal balığının kıyıya vurduğunu görünce çevrede başka ölümlerin olup olmadığını öğrenmek için kıyı boyunca dolaştık. Deniz ve nehrin içinde de başta balık olmak üzere, yengeç ve diğer canlılar olmak üzere çok sayıda canlı ölmüş. Yetkililerden acilen burada inceleme başlatmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

Öte yandan balık ölümleriyle ilgili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı bildirildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandıManisa'nın Kula ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu. Otomobilde sıkışarak ağır yaralanan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarılırken, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner