Geri Dön
GündemMetropolitan Sanat Müzesi kuruluşu doodle oldu! Metropolitan Sanat Müzesi nerede?

Metropolitan Sanat Müzesi kuruluşu doodle oldu! Metropolitan Sanat Müzesi nerede?

Metropolitan Sanat Müzesi Google'a doodle oldu. Dünyaca ünlü dev arama motoru Google, Metropolitan Museum of Art yani Metropolitan Sanat Müzesi'nin 151. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yeni bir doodle ile ziyaretçilerini karşılıyor. Peki Metropolitan Sanat Müzesi nerede, hangi ülkede?

Metropolitan Sanat Müzesi kuruluşu doodle oldu! Metropolitan Sanat Müzesi nerede?

The Met olarak da kısaltılan popüler sanat müzesi, dünyanın en önemli müzelerinin başında geliyor. Google da Metropolitan Sanat Müzesi'nin kuruluş yıl dönümünü unutmadı ve özel doodle hazırladı. İşte, Metropolitan Sanat Müzesi doodle'ı ve müzenin konumu...

Metropolitan Sanat Müzesi kuruluşu doodle oldu Metropolitan Sanat Müzesi nerede

METROPOLİTAN SANAT MÜZESİ HAKKINDA

The Metropolitan Museum of Art (The Met) yani Metropolitan Sanat Müzesi, dünyanın en büyük ve en önemli müzelerindendir. The Cloisters adı verilen Orta Çağ sanatını barındıran bölümü bünyesinde bulundurur. Müzede eski doğu, Mısır, Yunan ve Roma dönemlerine ait eserler yer alır. Avrupa orta çağ koleksiyonunun bir bölümü ise Manhattan'ın kuzey ucundaki ek binada bulunur. Müze içerisinde bir araştırma kitaplığı, çocuklar için bir bölüm ve etkin bir eğitim sergisi bulunur. Müzede batı resim sanatının öne çıkan isimlerine ait tablolar da bulunmaktadır.

METROPOLİTAN SANAT MÜZESİ NEREDE?

Dikkat çeken ve filmlere de onu olan müze, ABD Manhattan, New York'taki Central Park'ın yanında yer alır. İşte, konumu:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Engelliler Haftası mesajıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet