Geri Dön

Mevlid Kandili ne zaman? Kandil Gecesi nasıl ibadet edilir?

İslam aleminin en önemli günlerinden biri olarak kabul edilen Mevlid Kandili heyecanı başladı. Dünya genelinde olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca vatandaşımız Mevlid Kandili'ni bekliyor. Peki bu yıl Mevlid Kandili ne zaman? İşte Mevlid Kandili'nin önemi...

Mevlid Kandili ne zaman? Kandil Gecesi nasıl ibadet edilir?

Mübarek günler arasında yer alan Mevlid Kandili, Kasım ayının hangi gününde idrak edilecek? İslam alemi için önemli bir gün olan Mevlid Kandili için geri sayım başladı. İşte 2018 yılının Mevlid Kandili tarihi...

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

Hz. Muhammed (s.a.v)'in doğum günü olarak Hicri Rebiülevvel ayının 12. gecesinde çeşitli ibadetlerle idrak edilen Mevlid Kandili 19 Kasım 2018 tarihinde idrak edilecek.

MEVLİD KANDİLİ ÖNEMİ

Bu gece, Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sas) bir kez daha mevlidi şerifini idrak edeceğiz. Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran gecelerdir.
Kandiller; öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

İşte Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

Sele kapılmaktan son anda kurtulduRize’nin Çayeli ilçesi Madenli beldesinde Mehmet Bostancı isimli vatandaş evinin önündeki yoldan gelen sele kapılmaktan son anda kurtuldu.Eşi Nezahat Bostancı tarafından telefonla çekilen görüntüler sosyal medyada kısa sürede çok sayıda kişi tarafından izlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber