Geri Dön

‘Mevsim geçişleri en tehlikeli zaman’

Uludağ’da yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp’ı arama çalışmaları sürerken, Milliyet’e konuşan Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Başkanı Ersan Başar, geçiş mevsimlerinin dağcılık için en tehlikeli zaman olduğunu söyledi.

‘Mevsim geçişleri en tehlikeli zaman’

Dağcıların dağlara giderken izin almadıklarını ama bilgilendirmede bulunduklarını belirten Başar; sporcuların gittikleri dağ bölgesindeki jandarmaya bilgi verdiklerini, faaliyet programlarının da TDF ve il spor müdürlükleri tarafından onaylandığını söyledi. Doğada bir faaliyet yapılıyorsa, doğru kurumlardan düzgün eğitim alınmasının çok önemli olduğunu söyleyen Başar, dağcılık seviyesine uygun ekipman, malzeme ve eğitimin eksiksiz olması gerektiğini belirtti. Eğitimlerin TDF bünyesinde ve kulüplerde verildiğini ve isteyen herkese açık olduğunu belirten Başar, dağcılığın da belli riskler taşıdığını ancak bu risklerin eğitim malzeme ve tecrübe ile en alt seviyeye indirilebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet